KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 12509013
nr 1250 9013
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Blyerts, "Liggande Pojke". Signerad, daterad 1912. Motivet: 36x42
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 29 april 2019
kl 18:29:04
29/4 17:49:30
Agnes Cleve
Läs mer om Agnes Cleve